Kolejnym obiektem na szlaku Ekomuzeum jest Biblioteka Publiczna w Babicach. Nie jest to zwyczajna biblioteka, bowiem jako instytucja wspiera i promuje lokalną sztukę ludową i miejscowych twórców. Realizuje szereg działań kulturalno-edukacyjnych skierowanych do tych najmłodszych, trochę starszych i zupełnie dorosłych. W jej ofercie są spotkania autorskie i wieczory poetyckie zaproszonych autorów oraz lokalnych twórców. Organizuje zajęcia teatralne dla dzieci i dorosłych. Biblioteka daje możliwość spróbowania dzieciom swoich sił w warsztatach artystycznych np. malarskich czy tradycyjne wytarzanie kwiatów z papieru. Placówka zaprasza do udziału w rajdach rowerowych oraz cyklicznych imprezach organizowanych w powiązaniu z porami roku np. Święto Pieczonego Ziemniaka.

Fotografie pochodzą ze zbiorów BP w Babicach.

Babice 10, 37–754 Babice