Karczma „Pod Semaforem” w Bachórzu znajduje się tuż przy torach kolejki wąskotorowej Przeworsk–Dynów, jednej z największych atrakcji turystycznych Podkarpacia. Zbudowana z kamienia i drewna pięknie wkomponowuje się w nietuzinkowy krajobraz Pogórza Dynowskiego. Wystrój wnętrza karczmy nawiązuje do historii kolejnictwa – prezentowane są  tu stuletnie mapy kolejowe, litografie, zdjęcia i zabytkowe pocztówki. Na szczególną uwagę zasługuje olbrzymi piec – kominek w sali głównej.

W tym bezpretensjonalnym otoczeniu podawane są tradycyjne dania kuchni polskiej: proziaki z masłem czosnkowym, kapuśniak, chleb wiejski ze smalcem, żurek dynowski, kartoflanka, barszcz czerwony z jaśkiem, barszcz czerwony wiejski z jajkiem, pięć rodzajów pierogów, w tym kresowe z kaszą gryczaną i grzybami, kaszanka z grilla, golonka bez kości, flaczki domowe. Potrawy są przygotowywane z najlepszych, lokalnych produktów. Z myślą o potrzebach karczmy właściciele sami uprawiają np. ziemniaki.

Dodatkową atrakcją są ustawione na bocznym torze wagony kolejki, w których można usiąść i podelektować się „małą czarną”.

Autorzy fotografii: Tomasz Dębiec, Jan Prokop, Sławomir Żuk i właściciele obiektu

Adres i dane kontaktowe

Adres:

36–068 Bachórz 16A

GPS:

49.8391775, 22.2573183

Zaplanuj trasę