W gminie Krzywcza działa z dużym sukcesem Koło Gospodyń Wiejskich w Babicach. Energiczne, pomysłowe i aktywne działaczki z wielkim zaangażowaniem podtrzymują i kultywują tradycje ludowe oraz kulinarne. Stoją na straży dawnych tradycji i przekazują je młodzieży, a także dbają o to, by wieś była nowoczesna i aktywna.

Organizacja systematycznie przygotowuje regionalne potrawy na imprezy i konkursy gminne, powiatowe i wojewódzkie, gdzie gołąbki z ziemniaków, czy pierogi z ziemniakami i kapustą zdobywają czołowe miejsca w klasyfikacji. Niebywały sukces Panie odniosły w 2015 roku kiedy wieniec dożynkowy, który wykonały, zdobył pierwsze miejsce w konkursie ogólnopolskim. W ofercie Koła są różnorodne warsztaty rękodzielnicze tradycyjne: haft, szydełkowanie – czy bardziej współczesne: wyroby z wikliny papierowej, filcu, decoupage, ozdoby świąteczne.

W Babicach mieszka także Pan Stanisław Błoński, który z pasją hoduje od lat gołębie. Wszystkim zainteresowanym miłośnikom i pasjonatom tych ptaków chętnie zademonstruje i udzieli informacji o hodowli, rasach, żywieniu i warunkach jakich wymagają te ptaki.

Fotografie pochodzą ze zbiorów KGW

Adres i dane kontaktowe

Adres:

Babice 10, 37–754 Babice

GPS:

49.8182768, 22.4765051

Nr tel.:
Zaplanuj trasę