To jednostka kulturalno-oświatowa z terenu miasta i gminy Dynów. Instytucja wspiera i promuje sztukę lokalną, ludową oraz miejscowych twórców. Cyklicznie organizowane są wydarzenia, w których warto wziąć udział, a mianowicie Wojewódzki Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych czy Dni Pogórza Dynowskiego. Miejski Ośrodek Kultury z powodzeniem przekazuje wiedzę na temat kultury lokalnej, próbując jednocześnie wplatać ją w ramy teraźniejszości inicjując i realizując wiele projektów skierowanych do różnych grup wiekowych. Kluczowe projekty to: Daleko do miasta – narracja o kulturze lokalnej, Zmowa ognia i wody – Etnoperformans Sobótki Dynowskie, Seminarium Narracja o kulturze lokalnej. MOK na bazie swojego lokalu, w którym znajduje się sala muzyczna, sala wystawowa, sala do zajęć plastycznych organizuje warsztaty i zajęcia manualno-plastyczne i muzyczne dla dzieci, a dla dorosłych zajęcia muzyczne orkiestry dętej, orkiestry symfonicznej, kapeli ludowej, zespołu teatralnego oraz kabaretu.

Fotografie pochodzą ze zbiorów MOK w Dynowie.

ul. ks. J. Ożoga 10, 36–065 Dynów