Położona w Piątkowej, pośród lasów stanica, której właściciele i sympatycy kultywują tradycję Jazdy i Kawalerii Polskiej, broni, wyposażenia oraz historii z tym związanych. W klimacie dworku ziemiańskiego z dwudziestolecia międzywojennego można popróbować doskonałej kuchni, opartej na tradycyjnych recepturach i najlepszych składnikach, powędrować na grzbiecie konia, obejrzeć pokaz musztry, władania bronią białą – lancą i szablą, odbyć przejażdżkę w kulbace ułańskiej oraz ćwiczenia i mini zawody we władaniu szablą i lancą z konia drewnianego. Pasjonaci organizują Żywe Lekcje Historii, gdzie przedstawiają ponad 1000-letnią tradycję jazdy i kawalerii konnej – opowieść o tradycji kawalerii, prezentacja umundurowania i wyposażenia ułana, uzbrojenia, pokaz umiejętności jeździeckich oraz wyszkolenia bojowego.

Dla zorganizowanych grup stanica zapewnia również miejsca noclegowe (22 miejsca w 5 pokojach) oraz pełne wyżywienie oparte na lokalnych produktach. Właściciele serwują własne pieczywo, sery i wędliny.

W stajniach na terenie stanicy istnieje możliwość przechowania koni.

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym właściciele organizują warsztaty pieczenia chleba w piecu opalanym drewnem, robienia serów czy warzenia piwa.

Oferta sezonowa od maja do września.

Informacja: Stanica Ułańska z Piątkowej zmieniła swoją siedzibę.

Obecny adres to: Malawa 12, 37-740 Bircza

Adres i dane kontaktowe

Adres:

Piątkowa 33 D, 37–750 Dubiecko

GPS:

49.7600148, 22.3614719

Nr tel.:
Zaplanuj trasę