Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem w Ruszelczycach” inicjuje szereg działań kulturalnych na rzecz zachowania i rozwoju lokalnej tożsamości, tradycji obyczajów i dóbr kultury. Osoby w nim skupione są liderami lokalnej społeczności. Dbają o dorobek kulturowy swoich matek i babć, stojąc na straży dawnych tradycji.

Przygotowują wypieki i potrawy na degustacje i konkursy kulinarne. Organizują warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Podczas warsztatów kulinarnych zgłębia się wiedzę kulinarną, poznaje tradycyjne, lokalne przepisy, nowe potrawy i wypieki oraz uczy się je dekorować. Natomiast na zajęciach rękodzielniczych można poznać różne techniki ozdabiania przedmiotów i tworzenia nowych np. stroików, tworzenia kompozycji z surowców naturalnych i elementów ze wstążki oraz porozmawiać i poznać twórczość lokalnej malarki Pani Danuty Sapy.

Adres i dane kontaktowe

Adres: