Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku to przykład na budowanie swojej tożsamości na bazie kultury i tradycji oraz chęci pokazywania jej na zewnątrz. Historia danej miejscowości przetrwać może tylko dzięki mieszkańcom, ich zaangażowaniu oraz pasji. Organizacja jako samorządowa jednostka kultury realizuje program Dom Kultury+, który zakłada nowatorskie działania animacyjne ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Organizowane są różnego rodzaju spotkania wielopokoleniowe, warsztaty muzyczne, plastyczne, ruchowe.

W stałej ofercie Ośrodka są również cykliczne imprezy takie jak: Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Dzieci Gór i Dolin” w Niebocku, Grabowiańskie Święto Fajki, Dożynki Gminne, Dni Gminy Dydnia, przedstawienia Jasełkowe oraz koncerty kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Dydnia, a także zajęcia i warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a ich tematyka uzależniona jest od preferencji uczestników, momentów historycznych, czy dni świątecznych w kalendarzu. Wszystkie wydarzenia organizowane są na terenie gminy w trzech domach kultury, sześciu świetlicach i ośmiu bibliotekach.

Fotografie pochodzą ze zbiorów GOKBPiW.

Dydnia 84, 36–204 Dydnia