Usytuowany nad rzeką Magierą dwór w Izdebkach, często nazywany „pałacem”, należy do najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej na obszarze powiatu brzozowskiego. Został wzniesiony w drugiej połowie XIX w. na miejscu starszego w rzadko spotykanym stylu pseudotyrolskim. Zaprojektował go architekt krakowski Tadeusz Stryjeński. Dwór otacza porośnięty starodrzewem park. Po jego lewej stronie usytuowany jest staw. Z dworem wiąże się postać Jana Kazimierza Kamienieckiego herbu Pilawa, adiutanta księcia Józefa Poniatowskiego. Ostatnie lata swojego życia spędził tutaj u swojej córki Felicji z Kamienieckich Bukowskiej. Jego doczesne szczątki spoczywają na miejscowym cmentarzu.

W budynku dworu (od 2003 r.) mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny. (od imienia Anny Potockiej – ostatniej właścicielki dworu). We dworze prowadzone są zajęcia zarówno dla pensjonariuszy z terenu gminy jak i chętnych dzieci i dorosłych zainteresowanych ceramiką, malarstwem, haftem i rękodziełem ludowym. Organizowane są warsztaty, plenery oraz wycieczki terenowe. Wśród cyklicznych wydarzeń należy wyróżnić Poetyckie Spotkania Pałacowe czy Piknik Wędkarski.

Fotografie pochodzą ze zbiorów: P. Haliny Baran, Jolanty Sochy, Przemysława Woźnego oraz ŚDS w Izdebkach.

36–203 Izdebki 580